Rolex Sky-Dweller
Yüksekten uçmak

Zarif ve teknik bakımdan sofistike bir model olan Oyster Perpetual Sky-Dweller, dünyayı sürekli olarak boydan boya katedenler için tasarlandı.Saros yıllık takvim ve Ring Command sistemiyle donatılan bu model, tarih ve ayın yanı sıra çift zaman dilimini de gösterir ve basit bir jest ile ayarlanmalarına imkân tanır.

Son derece yenilikçi bir model olan Sky-Dweller, mekanik sofistikeliği orijinal bir gösterge ile buluşturur.

2012’de Rolex ailesine katılımından bu yana Sky-Dweller, dünyayı sınırlardan muaf tek bir vatan olarak görenlere hitap eder. Gezginlerin, zaman farklılıklarının tuzaklarından kaçınmalarını ve her daim bir adım önde olmalarını sağlar.

Tek bakışta ikinci zaman dilimi

Tek bakışta ikinci zaman dilimi

Sky-Dweller aynı anda ikinci bir zaman dilimindeki saati ve merkezi ibrelerle işaret edilen yerel saati gösterir. İkinci zaman dilimi, başka deyişle referans saati, 24 saat kademeli döner bir disk üzerinde son derece okunaklı, küçük kırmızı bir üçgenle gösterilir. Modelin imza niteliğindeki eksantrik diski, gündüz ve gece saatlerini net bir biçimde ayırt etmeyi mümkün kılar. Dünyayı bir ucundan diğerine katedenler için bu özellik paha biçilmezdir.

İnovatif ve sezgisel bir yıllık takvim

İnovatif ve sezgisel bir yıllık takvim

Sky-Dweller’a özel olarak geliştirilen patentli Saros yıllık takvim, modelin kimliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu mekanizmanın isminde ve inovatif tasarımında, ay ve güneş tutulmalarının döngüsünü ifade eden Yunanca bir terimden esinlenilmiştir.

Saros takvim, 30 günlük ve 31 günlük ayları otomatik olarak ayırt eder. Bu nedenle yalnızca yılda bir kez, Şubat ayından Mart ayına geçerken manuel ayarlama gerektirir. Son derece sezgisel ve basit bir biçimde okunur. İçinde bulunulan ay, kadran çevresindeki saat imlerini vurgulayan 12 pencereden birinde, kırmızı renkle gösterilir.

Rolex’in, anlık tarih takvimine eklenen iki dişli oranına ve yalnızca dört dişli çarkına dayanan saatçilik inovasyonu. Saros yıllık takvime kusursuz bir güvenilirlik sağlayan temel yapı budur.

Ring Command sistemi: Zamana hükmetmek

Ring Command sistemi: Zamana hükmetmek

Rolex tarafından geliştirilen, patentli Ring Command sistemi; çerçeve, kurma kolu ve mekanizma arasındaki inovatif bir etkileşim mekanizmasıdır. Sky-Dweller’ın farklı işlevlerinin, kurma kolu ile ayarlanmadan önce kolay, hızlı ve güvenli bir biçimde seçilebilmesini sağlar.

Kullanıcı, kullanımı kolaylaştırmak için profili vurgulanan yivli çerçeveyi saat yönünün tersine çevirerek ayarlamak istediği işareti seçer. İlk çentik: tarih ve ay İkinci çentik: yerel saat. Üçüncü çentik: referans saati.

Seyahat tutkunları için

Seyahat tutkunları için

İster golfçü, ister denizci veya binici olsun, varılacak yer veya mesafe ne olursa olsun dünyayı boydan boya kateden herkes hazırlıklı olmalıdır.

İspanyol golfçü Jon Rahm, Brezilyalı kaptan Robert Scheidt ve Amerikalı engel atlama binicisi Kent Farrington, Sky-Dweller’in bileğini süslediği Rolex Marka Şahitlerindendir.