Rolex Day-Date
Bir idealin gerçek oluşu

Geceyarısı olduğunda Oyster Perpetual Day-Date geçmişle gelecek arasında, bugüne dek erişilenler ve henüz yaşanmamış olanlar arasında bir köprü oluşturur.1956’dan bugüne vizyonerlerin, büyük üstatların ve öncülerin bileğinde tarihin en büyük anlarına tanıklık etmiştir. Onlar, her günün geleceğe dair umut olmasını sağlayanlardır.

Day-date global, çok kültürlü ve sürekli değişen dünyanın saatidir.

Day-Date, 1956 yılında piyasaya sürüldüğünde büyük bir yeniliğin temsilcisi oldu: Tarihe ek olarak kadranda saat 12 konumundaki yay şekilli bir pencerede günü tüm harfleriyle gösteren ilk takvimli kol saati olarak dönemi için büyük bir teknik başarıydı. 18 karat sarı, beyaz veya Everose altın veya platin 950 gibi yalnızca değerli metallerden yapılmış ve simgesel President bileziğinin eşlik ettiği çok çeşitli kadranlar, bu saati kullanıcının kendisini yansıttığı ideal bir tablo haline getiriyor.

Day-Date kullanıcısının dilinden konuşur

Day-Date kullanıcısının dilinden konuşur

Günler her ne kadar, dünyanın dört bir yanında birbirinin aynısı olsa da, yazılışları dile bağlı olarak birbirinden farklıdır. Çoğu yazı sistemini (Latin, Arap, Kiril, İbrani, Japon alfabelerini, Çin ideogramlarını ve hatta Afrika Boynuzu'nda kullanılan Ge’ez alfabesini) kullanan Day-Date, kullanıcısının kültürel kimliğini dışa vurmaktadır. 26 dil seçeneği bulunan Day-Date, tam anlamıyla uluslararası, evrensel ve kişisel bir saattir.

Gece yarısı mucizesi
Dakiklik ideali

Gece yarısı mucizesi
Dakiklik ideali

Gün ve tarih, geceyarısı olduğunda eş zamanlı olarak kadrandaki her biri kendilerine ait pencerelerinde değişmektedir. Bir saatçilik başarısı olan “gece yarısı mucizesi’’ bir disk mekanizması sayesindedir. Bu, uzun yıllar süren araştırmanın meyvesidir. 1950’den 1955’e dek Rolex gün ve tarih belirten saatler için 4 patent tescillemiştir.

Day-Date 40 bugün, üstün performansı garanti etmek için tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş bir mekanizma olan kalibre 3255 ile donatılır.

President bilezik

President bilezik

Prestijli Oyster Perpetual Day-Date’e özel olarak, 1956 yılında modelin lansmanı için tasarlanmış olan, yalnızca 18 kt altından veya platin 950’den yapılan, üç parçalı bağlantıya sahip President bilezik hâlâ yalnızca Day-Date’e ve Datejust’ın değerli metal versiyonlarına özgüdür.

Kıymetli bir yol arkadaşı

Kıymetli bir yol arkadaşı

Dünyanın önde gelen siyasetçileri, yönetmenleri ve vizyonerleri tarafından kullanılan Day-Date, özellikle simgeleşmiş President bileziği sayesinde derhâl ayırt edilir. Bileziğin isminin yanı sıra saati kullanan ünlü isimler sayesinde Day-Date “başkanların saati” olarak tanınmıştır.

Yıllar gelip geçse de Day-Date her zaman olduğu mevkide, yani modernitenin en uç noktasında yer almaya devam ediyor. Prestijin saati ve Rolex'in saatçilik uzmanlığının meyvesi olan Day-Date, adanmışlıkları, insani nitelikleri ve yaratıcı dehalarıyla kendi disiplinlerinde dünyayı şekillendiren bu kişiliklere eşlik ediyor.

Marka, Day-Date ile ilişkili Rolex Marka Şahitleri arasında, Amerikalı kayakçı Lindsey Vonn, İsviçreli tenisçi Roger Federer, Amerikalı yönetmen Martin Scorsese ve golfçü Arnold Palmer, Jack Nicklaus ve Gary Player'ı kutlar.