1. Rolex
  2. Submariner
  3. Submariner Date
Rolex Submariner Date M126610LN-0001

Rolex Submariner Date Oyster, 41 mm, Oystersteel çelik M126610LN-0001

Modelin bulunma durumu
Referans
126610LN
Bilezik
Oyster, üç parçalı masif bağlantılar
Model kasa
Oyster, 41 mm, Oystersteel çelik
Hareket
Perpetual, mekanik, otomatik kurma
Suya dayanıklılık
300 metreye dek su geçirmezlik
Kalibre
3235, Rolex Üretimi
Çerçeve
Tek yönlü döndürülebilir, 60 dakika kademeli, çizilmeye karşı dayanıklı siyah seramikten Cerachrom disk, platin kaplama rakamlar ve kademeler
Güç rezervi
Yaklaşık 70 saat
Kadran
Siyah
Sertifika
Üstün Kronometre (COSC + kasaya yerleştirildikten sonra Rolex sertifikası)
Rolex Submariner Date  M126610LN-0001
Tek Yönlü Döndürülebilir Çerçeve

Tek Yönlü Döndürülebilir Çerçeve

Submariner modelinin döner çerçevesi, saatin temel işlevlerinden biridir. 60 dakikalık kademeler, dalgıcın dalış zamanını ve dekompresyon rulmanını doğru olarak ve güvenle takip etmesini sağlar. Rolex tarafından sert, aşınmaya dayanıklı bir seramikten üretilen Cerachrom çerçeve diski neredeyse çizilmezdir. Sıfır imindeki parlak kapsül, ortam ne kadar karanlık olursa olsun okunurluğu garanti eder. Çerçevenin tırtıklı kenarı, su altında eldiven kullanırken bile rahatlıkla tutabilmek için dikkatlice tasarlanmıştır.
Siyah kadran

Siyah kadran

Kadranda kullanılan parlak Chromalight gösterge, karanlık ortamlarda görünürlüğü artıran bir yeniliktir ve dalgıçlar için vazgeçilmez bir özelliktir. Üçgen, daire, dikdörtgen gibi basit şekillerdeki saat imleri ile geniş akrep ve yelkovan, su altında herhangi bir karışıklık riski yaşanmasını engellemek için saatin hızlı ve güvenilir biçimde okunmasını mümkün kılar.
Oystersteel çelik

Oystersteel çelik

Rolex, çelik saat kasaları için Oystersteel çelik kullanır. Marka tarafından özel olarak geliştirilen Oystersteel çelik, paslanmaya karşı maksimum direncin çok önemli olduğu ileri teknoloji, havacılık-uzay ve kimya endüstrilerinde kullanılan bir alaşım olan 904L çelik grubuna dâhildir. Oystersteel çelik son derece dayanıklıdır, cila işleminin ardından olağanüstü bir parlaklığa kavuşur ve en zorlu şartlarda bile güzelliğini korur.

Modelin bulunma durumu

Tüm Rolex saatleri, en üst düzey kaliteyi garanti etmek amacıyla azami özen gösterilerek el emeği ile bir araya getirilir. Bu denli yüksek standartlar doğal olarak Rolex’in üretim kapasitesini sınırlamaktadır ve zaman zaman Rolex saatlerine olan talep, bu kapasiteyi aşmaktadır.

Bu sebeple bazı modeller sınırlı sayıda mevcut olabilir. Yeni Rolex saatler yalnızca, düzenli teslimat alan ve saatlerin satışını ve tahsisini bağımsız olarak düzenleyebilen Resmî Rolex Satış Noktaları’nda satılır.

‭ Times‬, dünya çapındaki Resmî Rolex Satış Noktaları ağının bir parçası olmaktan gurur duyar ve mevcut olan Rolex saatler hakkında sizi bilgilendirebilir.

Rolex Submariner Date  M126610LN-0001