Oyster Perpetual Day-Date

BİR İDEALİN GERÇEKLEŞMESİ

Oyster Perpetual Day-Date, gece yarısını vurduğunda, geçmiş ve gelecek, elde edilenler ile yaşanacak şeyler arasında bir köprü oluşturur. 1956'dan beri vizyonerlerin, virtüözlerin ve öncülerin bileğinde tarihin en büyük anlarına tanıklık etmiştir. Her günü gelecek için bir söz haline getirenler.
Day-Date, 1956'daki lansmanında büyük bir yenilikti: tarihe ek olarak, saat 12 konumundaki yay şeklindeki bir pencerede haftanın gününü tam olarak gösteren ilk takvimli kol saatiydi. kadranda - o zamanlar teknik bir başarı.
18 kt sarı, beyaz veya Everose altın veya 950 platin gibi özel olarak değerli metallerden yapılmış ve simgesel President bileziğiyle birlikte çoklu kadranı, onu kendini ifade etmek için ideal bir tuval haline getiriyor.

DAY-DATE KULLANICININ DİLİNDE KONUŞUYOR

Günler dünyanın neresinde olursanız olun aynı olsa da dile bağlı olarak farklı yazılır. Çoğu yazı sistemini (Latince, Arapça, Kiril, İbranice, Japonca, Çince ideogramlar ve hatta Afrika Boynuzu'nda kullanılan Ge'ez alfabesi) kullanan Day-Date, kullanıcının kültürel kimliğini ifade eder. 26 dil seçeneğiyle sunulan bu saat gerçekten uluslararası, evrensel ve kişisel bir saattir.

THE MIRACLE OF MIDNIGHT: AN IDEAL OF PRECISION

Gece yarısı vurduğunda, kadrandaki ilgili pencerelerde gün ve tarih aynı anda değişir. “Gece yarısının mucizesi” olan bu saatçilik başarısı, bir disk mekanizmasına dayanıyor. Uzun yıllara dayanan araştırmaların meyvesidir: 1950'den 1955'e kadar Rolex, gün ve tarih göstergeli saatler için dört patent tescil ettirmiştir.

Bugün Day-Date, üstün bir performans düzeyi için tamamen Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş yeni nesil bir mekanizma olan kalibre 3255 ile donatılmıştır.

BAŞKAN BİLEZİĞİ

Prestijli Oyster Perpetual Day-Date'in 1956'daki lansmanı için özel olarak oluşturulan, yalnızca 18 kt altından veya 950 platinden yapılan üç parçalı Başkan bileziği, hala Day-Date ve Datejust'ın değerli metal versiyonları için özel olarak ayrılmıştır. .

DEĞERLİ BİR MÜTTEFİK

Dünyanın birçok siyasi figürü, yönetmeni ve vizyoneri tarafından takılan Day-Date, özellikle andıran adı ve onu takmış olan seçkin kişilerle birlikte Day-Date'in orijinal haline gelmesini sağlayan sembolik Başkan bileziği sayesinde anında tanınabilir. "başkanların saati" olarak bilinir.
Onlarca yıl gelip geçer, ancak Day-Date her zaman olduğu yerde, modernliğin en ileri noktasında kalır. Bir prestij saati ve Rolex'in saatçilik uzmanlığının meyvesi olan Day-Date, bağlılıkları, insani nitelikleri ve yaratıcı dehaları ile kendi disiplinlerinde dünyayı şekillendiren kişilere eşlik ediyor.
Marka, Day-Date ile ilişkilendirilen Rolex Tanıkları arasında Amerikalı kayakçı Lindsey Vonn, İsviçreli tenisçi Roger Federer, Amerikalı film yapımcısı Martin Scorsese ve golfçüler Arnold Palmer, Jack Nicklaus ve Gary Player'ı anıyor.

DAY-DATE MODELLERİNİ İLK ELDEN KEŞFETMEK İÇİN BİZİ ZİYARET EDİN

Resmi Rolex Satış Noktası olarak, Rolex saatleri satmasına izin verilen tek perakendeci biziz. Gerekli beceriler ve teknik bilgi birikimi ile ömür boyu sürecek seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.